Beta glukan - posilovač imunity

Beta 1,3 – D glukan (dále jen beta glukan) je unikátní přírodní polysacharid, jehož účinek se v lidském těle projevuje na různých úrovních. Jeho nejprospěšnější funkcí je aktivování makrofágů, obranných buněk, které ničí veškeré nežádoucí mikroorganismy.

Existují různé typy glukanů, ovšem k neaktivnějším patří lentinan a pleuran, které jsou izolovatelné z hub, konkrétně z houby ši-take a hlívy ústřičné. Tyto extrakty obsahují široké spektrum prospěšných látek, mezi kterými hrají prim právě beta glukany důležité pro náš imunitní systém.

S nežádoucími látkami útočícími na lidský organismus se každý z nás setkává denně. Ať už jde o stres, kouření, nadměrnou konzumaci alkoholu a nezdravých potravin, smog, únavu, radioaktivní a elektromagnetické záření a jiné rizikové faktory, všichni tito činitelé oslabují náš imunitní systém. Beta glukan pomáhá přírodní cestou účinky těchto vlivů zastavit.

Beta glukan a jeho hlavní funkce

1. Aktivátor makrofágů

Beta glukany aktivují činnost makrofágů, jejichž schopnost ničit nežádoucí látky se mnohonásobně zvýší, a tím se zesílí imunitní systém.

2. Antioxidant

Díky velkému podílu na imunitních reakcích v organismu jsou beta glukany účinným antioxidantem.

3. Ochránce proti radiaci

Beta glukany se velkou měrou podílí na zachycování buněk poškozených působením několika druhů záření (ultrafialové paprsky, rentgenové paprsky, mobilné telefony, obrazovky, vedení vysokého napětí, mamogramy, mikrovlnné trouby aj.)

4. Regenerace tkání

Beta glukany urychlují regeneraci poškozených tkání v játrech, při zlomeninách a řezných ranách.

5. Pomoc při léčbě

Při léčbě antibiotiky, protiplísňovými a protiparazitálními léky zvyšují a zrychlují beta glukany účinnost těchto medikamentů.

6. Prevence rakoviny

Beta glukany pomáhají makrofágům rozpoznat a zničit mutující buňky a zvýšit aktivitu obranného systému.

Beta glukany a jejich další biologické aktivity

  •   Stimulace hemopoézy - tvorby červených krvinek.
  •   Zlepšení stavu imunitního systému např. po léčbě antibiotiky a cytostatiky.
  •   Zvýšení tvorby protilátek při imunitní odpovědi, např. po vakcinaci.
  •   Snížení množství volných radikálů
  •   Podpora funkce endokrinního systému a metabolismu, vč. urovnání hladiny cholesterolu v krvi a vyrovnání krevního tlaku

Beta glukan - toxikologie

Přípravky obsahující beta glukan jsou zcela bezpečné a při dlouhodobém užívání nebyly zaznamenány žádné nežádoucí účinky.

Indikace přípravků obsahujících beta glukan

Přípravky, ve kterých je obsažen beta glukan, jsou určeny k léčbě infekčních onemocnění, zhoubných nádorových onemocnění, hojení ran, stimulaci imunitního systému, ke kompenzaci nežádoucích účinků z chemoterapie a radioterapie, po léčbě antibiotiky, jako podpora k léčbě kožních onemocnění apod.

Beta glukan pomáhá při prevenci před ozářením UV paprsky, při fyzické a psychické zátěži, nesprávné životosprávě apod.

Podle nejnovějších poznatků nachází beta glukan uplatnění při léčbě kardiovaskulárních onemocnění, HIV infekci a cukrovce.

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Geraldo
27. 3. 2021

Hi!

I came across with hliva-ustricna-recepty.cz and thought you may be interested in our services.

After 19 Years Of Making Diet Products, We’ve Finally Created The Best. Lose Weight Faster with the new 3 in 1 formula. Why are you waiting on the body of your dreams? - Worldwide shipping, 100% Satisfaction Guaranteed! Thousands of satisfied customers.

Order now and receive a huge discount and free samples. Don't waste your time - Make the smart choice right now and discover your new body.

ORDER NOW! https://pharmil.com/order-orlistat-online-en.html